KOLAY ERİŞİM
OYAK ÇİMENTO ŞİRKETLERİ 2016 ÜÇÜNCÜ ÇEYREK SONUÇLARI AÇIKLANIYOR


OYAK Çimento'nun halka açık şirketleri dokuz aylık sonuçlarını 31 Ekim Pazartesi günü seans sonunda açıklayacaktır.MARDİN ÇİMENTO YATIRIMLARI

2014 yılı çevre yatırımları kapsamında:
Bölgemizde yaşanan elektrik dalgalanma ve kesintileri nedeniyle 2. Klinker üretim hattı ana bacasında bulunan elektrofiltre devre dışı kalarak bacadan atılan toz emisyonunda artış yaşanmaktadır. Çevreye olan duyarlılığımızın gereği olarak, mevzuata göre mecbur olmamamıza rağmen, çevre açısından olumsuzluk yaratan bu durumun ortadan kaldırılması için mevcut elektrofiltrenin torbalı filtreye dönüştürülmesi yatırımı yapılarak sistem devreye alınmıştır. Bu yatırım sayesinde bölgede yaşanan çok sık elektrik dalgalanmaları ve kesintileri sebebiyle bacadan zorunlu olarak atılan toz emisyonu önlenmiştir.

500 tonluk çimento silosu ve klinker nakil hatlarında tozsuzlaştırma amaçlı olarak yapılan torbalı filtre yatırımları tamamlanmıştır.


 


2014 yılı idame yatırımları kapsamında:
Fons Teknoloji firmasının dizaynı olan yüksek verimli “Shuttle floor” tipindeki klinker soğutma yatırımı tamamlanarak devreye alınmıştır.

 


DEVAM

TÜRK ÇİMENTO SEKTÖRÜNDE MARDİN ÇİMENTO

Fabrika 1975 yılında üretime geçtikten sonra, ülkenin ekonomik kalkınmasına ve yöredeki devlet yatırımlarına paralel olarak bölgesindeki çimento taleplerini karşılamaya başlamıştır.

MARDİN ÇİMENTO’DAN...

ÜRÜNLERİMİZ

Mardin Çimento Fabrikası'nda her tip çimento üretimleri TS EN 197-1 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.


PROJELERİMİZ

Ilısu Projesi, dünyanın en büyük su projelerinden birisi olan GAP'ın temel unsurlarındandır.


TÜM PROJELER